budimat

Kostka brukowa czy granitowa? W co powinniśmy zainwestować?

Kostka brukowa jest materiałem mającym bardzo szerokie zastosowanie w naszych ogrodach. Duża dostępność, trwałość i wysoka estetyka sprawiają, że nowe aranżacje ogrodów i otoczenia naszych domów jest wspomagana właśnie przez ten element.

Oczywiście dokonując wyboru tego rodzaju materiału zastanawiamy się jaki jego rodzaj ma stać się elementem naszej przestrzeni. Pragniemy znaleźć nie tylko estetyczny ale przede wszystkim trwały produkt, który przez wiele lat będzie nam służył.

Pragniemy, aby nasze otoczenie raz zagospodarowane nie wymagało żadnych poprawek i cieszyło nasze oko spełniając swoje funkcjonalne założenia. Kostki brukowe najczęściej wykonane zostają z betonu, który w swoim założeniu jest materiałem bardzo trwałym.

Wybarwiane zostają na najróżniejsze kolory, pozwalając tym samym na tworzenie najróżniejszych kolorystycznych kompozycji. Alternatywną propozycją, w stosunku do kostki brukowej, jest kostka granitowa.

Jest to rodzaj bardziej wytrzymałego materiału, który znajduje swoje zastosowanie także i w otoczeniu naszych domów. Podobnie jak kostka brukowa, może jej granitowy odpowiednik funkcjonować w innych odcieniach, dając tym samym możliwość tworzenia wielobarwnych kompozycji.

Jaka jest główna cecha kostki granitowej, która wyróżnia ją od brukowej? Jest nią większa wytrzymałość i trwałość. Wielu z właścicieli planując wykończenie swojego terenu jakąkolwiek kostką, odnajduje właśnie w tym jej rodzaju istotę swojej inwestycji.